İçeriğe geç

Takım elbise alırken nelere dikkat edilmeli?

Malumunuz yaz geliyor ve düğünler ufaktan baş göstermeye başladılar. Geçen sene giydiği takım elbiseyi bu sene de giymemek için ya da koleksiyonuna yeni bir takım elbise eklemek için güzel bir takım elbise arayışı içerisine girdik. Konuyla ilgili ben de size tavsiyelerden oluşan bir yazı hazırlayayım dedim. En iyi takım elbise markası şudur diye size bir öneride bulunmayacağım. Sadece nasıl olmalı şeklinde bir yazı olacak bu.

Gelelim dikkat edilmesi gerekenlere

Öncelikle takım elbise satan insanların yanına yanaşırken korkun. Onlar bu işle uğraşıyorlar diye modayı çok iyi bildiklerini düşünmeyin. Ne giyerseniz giyin çok yakıştığını söyleyeceklerdir. Zira onlar ellerinde son kalan elbiseyi sizlere giydireceklerdir. Eğer işine sürekli takım elbiseyle giden bir arkadaşınız varsa ve zevkine güveniyorsanız kesinlikle onunla alışverişe gidin. Çünkü muhtemelen onun çevresindeki insanlar da sürekli takım elbise giyiyordur ve modayı takip ediyordur.

İş görüşmesinde giyilen ve düğünlerde giyilen takım elbise farkları

İş görüşmelerinde giyilen takım elbise düğünlerde giyilmez. Sebebiyse konsept vee bürünülmesi gereken karakter farklılığından kaynaklanmaktadır. İş mülakatlarında aşırı ciddi bir görüntü çizilmek istenir. Düğünlerde ya da partilerde ise ciddiyetin yanında şık ve karizmatik de görünmek isteyebilirsiniz. Yani buradaki farktan kastım, iş görüşmelerinde giyilen takım elbise koyu renklerde seçilirken; düğünlerde seçilen takım elbiseler daha açık renklerde seçilmelidir. Tabiki bu tamamen zevk meselesidir.

Düğünlerde bildiğiniz gibi çokça fotoğraf çekilir. Ve çekilen bu fotoğrafların hepsi hatıra olması sebebiyle kalıcıdır. Bu yüzden bir miktar ayrıntıya dikkat etmeniz çok faydalı olacaktır. Benim size tavsiyem, mavi veya gri tonlarda (açık tonlarda) vücudunuza tam oturan tek veya çift düğmeli bir takım, beyaz ya da açık mavi renk gömlek, takıma uygun bir kravat. Mendil de istiyorsanız kravatın deseniyle aynı olmamasına dikkat edin.

Tek düğmeli, çift düğmeli veya kruvaze modeli gibi çok çeşit takım elbise modelleri vardır. Bunların her biri gideceğiniz yere göre değişiklik gösterebiliyor. Bir düğüne gideceğiniz zaman en uygunu tek düğmelidir. Fakat ben çift düğmeliyi kendime yakıştırıyorum derseniz, çift düğmeli de giyilebilir. İş görüşmesine gidecekseniz mutlaka çift düğmeliyle gitmelisiniz.

Boyunuz uzunsa kareli, orta boyluysanız çizgili ya da düz bir takım elbise tercih edin.

Ceket ve pantolon ölçüleri görsellerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. *Görsel kaynağı: adamgibigiyin.com

Ceket omuz ölçüsü
Ceket beden ölçüsü
Hatalı paça boyu
Klasik paça boyu
Modern paça boyu
Ceket – gömlek kol boyu
Etek boyu
Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir